خانه / تازه های رباتیک / ربات سوسک نما با سرعت بالا(Velociroch)

ربات سوسک نما با سرعت بالا(Velociroch)

ما همیشه سوسک را به عنوان یک آفت می شناختیم ولی دانشمندان از آن برای ساخت یک ربات مینیاتوری به نام Velociroch الهام گرفته اند.

Velociroch   ربات کوچکی است که شبیه به سوسک بوده و قادر است که با سرعت بالایی حرکت نماید و هالدین و همکارانش بر روی این آفت شش پا برای ساخت میلی ربات ها تحقیق و بررسی کردند.

در ابتدا این ربات از مقوا در ابعاد ۱۰ سانتی متر ساخته شده است که می تواند در هر ثانیه ۲٫۷ متر حرکت نماید و در حقیقت می تواند به اندازه ی ۲۶ برابر طول بدن خود را در عرض یک ثانیه طی نماید و حرکات این ربات سریع تر از یک سوسک معمولی می باشد.

بیشتر بخوانید...  KURATAS: شما هم می توانید به ربات تبدیل شوید

برای حفظ تعادل، ربات مجهزبه یک نوار نازک پلاستیکی می باشد که این نوار باعث تولید نوسانات آیرودینامیک با سرعت بالا می شود وسه تا از پاهای ربات به گونه ای طراحی شده است که به طور همزمان روی زمین قرار بگیرند و از دیگر خاصیت های ربات این است که وقتی سر ربات به مانعی برخورد می کند باعث می شود که مجموعه پاهای عقبی ربات به زمین برخورد کند و این خاصیت را ازروی سوسک واقعی الهام گرفته اند.

وزن Velocirochدر حال حاضر۰ ۳ گرم می باشد به همین دلیل این امکان وجود دارد که آن را با سنسور و تجهیزات دیگری در آینده مجهز نمود.

نیک کوهوت یکی دیگر از اعضای آزمایشگاه US برکلی در حال کار بر روی یک نسخه از ربات سوسک نما با دم است که نام آن را taylroch گذاشتند و این ربات می تواند در زمانی کم تر یک چهارم ثانیه حول یک محور بچرخد.

تصاویر مرتبط

2717_845 2716_742 2718_463منبع: http://robosahand.blogfa.com/

بیشتر بخوانید...  تصاویری از ربات های جالب

درباره‌ی Admin

همچنین بخوانید...

ربات جدید آسیمو (Asimo) در حال رشد کردن!

به نام خدا آسیمو روبات های انسان نما همچنان در حال پیشرفت هستند و آسیموی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام ،خوش آمدید
آیا می خواهید آموزش ها و پروژه های جدید برای شما ارسال شود؟
مشخصات خود را وارد نمایید
متشکرم
منتظر فایل های ما باشید