پروژه ی سیستم نظارت بر پایه RFID با رزبری پای

به نام خدا

پروژه ی سیستم نظارت بر پایه RFID با رزبری پای

 

در این پروژه ( سیستم نظارت بر پایه RFID ) قصد توضیح چگونگی نظارت اتوماتیک با استفاده از کارت های RFID را داریم.تکنولوژی RFID ( شناسایی و تشخیص رادیو فرکانسی ) معمولا در مدارس ، دانشگاه ها ، ادارات و ایستگاه ها برای اهداف مختلف و ردیابی اتوماتیک افراد استفاده می شود.

 

قطعات مورد نیاز پروژه ی سیستم نظارت بر پایه RFID با رزبری پای :

رزبری پای ( با کارت SD بوت شده )
میکرو سوئیچ
زنگ اخبار
ال سی دی ۲*۱۶
پتانسیومتر ۱۰k
مقاومت ۱۰k
ال ای دی
مقاومت ۱k
بردبورد
خوان RFID
منبع تغذیه ۵ ولت
کارت های RFID
کابل اترنت
سیم های اتصال

کارت ها و RFID خوان :

اRFID یک وسیله الکترونیکی است که شامل ۲ بخش است ، RFID خوان و کارت RFID . هنگامیکه کارت RFID را نزدیک RFID خوان قرار می دهیم،RFID خوان داده کارت را بصورت سریال قرائت می کند.کارت RFID دارای کد ۱۲ کاراکتر رقمی داخل یک سیم پیچ می باشد.

 

 

توضیح عملکرد :

در اینجا رزبری پای ۳ تمامی فرایندهای این پروژه را کنترل می کند . RFID خوان ای دی کارت RFID را می خواند ، این داده از طریق UART توسط رسپبری پای دریافت میگردد و سپس رزبری پای آن کارت را معتبر تشخیص داده و نتیجه را بر روی ال سی دی نمایش می دهد.

 

شماتیک مدار  پروژه ی سیستم نظارت بر پایه RFID با رزبری پای :

 

دیاگرام مداری این پروژه بسیار ساده است و شامل رسپبری پای ۳ ، RFID خوان ، کارت های RFID ، زنگ اخبار، ال ای دی و ال سی دی می باشد.در اینجا رسپبری پای کل فرایندها را مانند خواندن داده ای که از RFID خوان دریافت می شود ، مقایسه داده با داده های از پیش تعریف شده،به صدا در اوردن زنگ اخبار و ال ای دی وضعیت را کنترل می کند.

 

 

 

 

دانلود کد برنامه ی پروژه ی سیستم نظارت بر پایه RFID با رزبری پای :

دانلود فایل

 

mjavad

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *