خانه / پروژه / پروژه ی ساخت سیستم رای گیری الکترونیکی با استفاده از آردوینو و ماژول کارت حافظه

پروژه ی ساخت سیستم رای گیری الکترونیکی با استفاده از آردوینو و ماژول کارت حافظه

به نام خدا

پروژه ی ساخت سیستم رای گیری الکترونیکی با استفاده از آردوینو و ماژول کارت حافظه

در این پست قصد داریم با استفاده از آردوینو یک رای گیری الکترونیکی بسازیم که نتایج و داده ی های رای گیری داخل یک کارت حافظه ی اس دی ذخیره می شود. همچنین نتایج رای گیری در نهایت به وسیله ی کات حافظه بر روی کامپیوتر قابل مشاهده است. از سیستم هایی مانند این سیستم برای سرعت بخشیدن در روند رای گیری و همچنین شمارش استفاده می شود. در کشور های پیشرفته از نمونه ی این سیستم به جای سیستم رای گیری قدیمی استفاده می شود.

 

 

سیستم رای گیریی که در این پست ارائه شده است دارای هشت نامزد انتخاباتی می باشد. یک میکروسوئیچ جهت کنترل پروسه ، درست همانند سیستم های رای گیری الکترونیکی در این سیستم تعبیه شده است. هنگامی که شخص رای دهنده از بین شش میکروسوئیچ که هر کدام مخصوص یک کاندادید هستند ، یکی را انتخاب کرد تمامیه شش میکروسوئیچ غیر فعال می شود و هنگامی که میکرو سوئیچ کنترل فشرده شد دوباره امکان دادن رای فراهم می شود. میکروسوئیچ کنترل نزد ناظر انتخابات قرار می گیرد. بعد از رای دادن ، یک ال ای دی و یک بازر فعال می شود تا نشان دهد که رای شخص ثبت شده است. همچنین بعد از رای دادن نام شخص مورد نظر بر روی ال سی دی به نمایش در می آید.

 

 

 

 

شماتیک مدار:

اتصالات ال سی دی:

 

 

برای توضیح بهتر مدار آن را به دو قسمت تبدیل کرده ایم. در تصویر بالا اتصالات ال سی دی را مشاهده می کنید. از یک پتانسیومتر برای تنظیم کنتراست ال سی دی استفاده شده است.

 

 

در تصویر بالا قسمت دوم مدار را مشاهده می کنید. منبع تغذیه ی مدار یک باطری ۹ ولتی ست .هنگامی که رای گیری به پایان رسید می توانید کارت حافظه را به کامپیوتر متصل کنید تا نتیجه ی رای گیری را مشاهده کنید. این سیستم می تواند تعداد بیش از ۴ میلیارد رای  را برای هر یک از کاندید ها بشمارد! سیستم های رای گیری واقعی فقط ۳۸۴۰ رای را می توانند در خود جای دهند.

 

کد برنامه سیستم رای گیری الکترونیکی با استفاده از آردوینو :

دانلود فایل 

بیشتر بخوانید...  آموزش پروژه محور آردوینو – جلسه هشتم ورودی آنالوگ

 

 

برای مشاهده ی نتایج رای گیری ، بعد از اتمام رای گیری کارت حافظه را به کامپیوتر خود متصل کندی و در آن شش فایل با فرمت تکست خواهید دید که هر کدام مختص یک کاندید است.

 

با باز کردن فایل ، نام هر کاندید و تعدا رای دریافتی آن را می توانید مشاهده کنید. درست همانند تصویر پایین :

 

درباره‌ی mjavad

همچنین بخوانید...

کنترل ال ای دی ۸ در ۸ با استفاده از رزبری پای

به نام خدا کنترل ال ای دی ۸ در ۸ با استفاده از رزبری پای …

راه اندازی صفحه نمایش لمسی با استفاده از رزبری پای (چرخش ال سی دی)

به نام خدا راه اندازی صفحه نمایش لمسی با استفاده از رزبری پای قسمت دوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام ،خوش آمدید
آیا می خواهید آموزش ها و پروژه های جدید برای شما ارسال شود؟
مشخصات خود را وارد نمایید
متشکرم
منتظر فایل های ما باشید