رباتیک و هوافضا

ربات ۱٫۳ میلیون دلاری

هدایت کردن یک روبات انسان نمای غول پیکر همیشه غیر ممکن بوده و فقط آن را در تلویزیون و سینما دیده ایم. مثل یکی از این روبات ها که در فیلم آواتار وجود داشت! اما گویا حالا برای همه این فرصت پیش آمده تا بتوانند یکی از این روبات ها را داشته باشند و با آن به گشت و گذار بروند، فقط باید پولدار باشند، آنقدری که دلشان بیاید ۱٫۳ میلیون دلار پول بابت آن بپردازند.

گروهی از مهندسان زبده و دوستداران دنیا و فناوری ربات ها در ژاپن توانستند یکی از این غول های مکانیکی قابل هدایت بسازند. این گروه که سویدوباشی Suidobashi نام دارند، یک ربات کنترلی عظیم الجثه که کوراتاس Kuratas نام دارد را آفریدند. کوراتاس با قد ۳۶۵ سانتی متری و وزن ۴۵۰۰ کیلوگرمی در نمایشگاه عجایب ۲۰۱۲ توکیو به نمایش درآمد.

کوراتاس بالاتنه ای شبیه به انسان و ۴ پای حشره – گونه که چرخ دار هستند، دارد. این روبات طوری طراحی شده که یک نفر می تواند در سینه آن بنشیند و کنترل آن را به دست بگیرد. با فشار دادن یک دکمه می توان درب محفظه فرماندهی را باز کرده و سوار آن شد. وقتی که داخل نشستید، یک صفحه ال سی دی بزرگ با چند نشانگر رنگی می بینید. کوراتاس می تواند با سرعتی معادل ۶ مایل در ساعت حرکت کند.

بیشتر بخوانید...  تصاویری از ربات های جالب

داشتن کوراتاس برای شما ۱٫۳۵ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. زیاد است، نه؟!

منبع: www.napoli.ir

دیدگاه‌ها (0)

*
*